Solarigrafia w mieście Kiel.

Fotografia a konkretniej jej odmiana — solarigrafia to coś, co uprawiam wszędzie, gdzie jestem. Zawszę muszę zostawić jakiś aparat, który łapie obraz miejsc przeze mnie odwiedzanych. Czasem ściągam je po miesiącu, a zostają tam na zawsze… Teraz dosyć często, a nawet bardzo często bywam w pewnym niemieckim mieście nad Bałtykiem. Mogę w końcu potrenować solarigrafię w bliskim sąsiedztwie wody. Nie jest to proste ze względu na dużą wilgotność powietrza. Do tego mogę doliczyć bardzo dużą ilość turystów na wybrzeżu. Deptaki, kawiarnie, jachtkluby, itp. Naprawdę jest tam „ostro”! Pokażę Wam to wszystko oczywiście na filmach. 🙂

Jeszcze parę słów za nim zacznę prezentację… Zdjęcia publikowane tu zobaczycie od najnowszego. Wątek będzie co jakiś czas uaktualniany. Mam tam jeszcze parę puszek więc jest co ściągać. Tak więc będzie dużo morskich zdjęć. A jak wygląda taka fotografia nad jeziorem zobaczycie państwo np. w temacie „Bo nad jeziorem fajnie jest„. Ok, to ruszamy

Oczywiście każde zdjęcie, które pojawia się na mojej stronie, można kupić. Może to być wydruk klasyczny w ramie, wydruk na metalu, fotoobraz i wszystko inne co sobie wymarzycie. Zapraszam do działu O MNIE. Tam znajdziecie informacje kontaktowe. Zapraszam serdecznie.

Fotografia solarna… Gdzie ten ruch słońca!?

Pierwsze zdjęcie… z ostatniej puszki. Zdjęcie to przedstawia kanał morski w miejscowości Kilonia. Na niebie widać piękne zarysowany ruch słońca a na wodzie jego odbicie… Ups, coś tu nie pasuje! Gdzie ten ruch słońca na wodzie? No niestety, nie wyszedł tak jak sobie tego życzyłem. Ale to nic. Będę miał jeszcze dużo czasu na doszlifowanie warsztatu w tym temacie.

Kanał morski w miejscowości Kilonia, Kiel. Na zdjęciu widać także pozorny ruch słońca.
Kanał w Kiel

Zanim przejdziemy do kolejnego zdjęcia, mojego ulubionego chciałby przypomnieć o warsztatach Solarigrafii. Chciałbym prowadzić ich więc niż dwa w ciągu roku. Dlatego założyłem zrzutkę na materiały potrzebne do realizacji tego przedsięwzięcia. Już prawie połowa nazbierana. Zajrzyjcie tam proszę. Kliknij mnie.

Najlepsze miejsce w Kiel.

Znalazłem to miejsce! Fotografia, która mi w nim wyszła jest jedną z moich ulubionych. Metalowa kładka nad ulicą, kończąca się przy morzu. Metal w tym przypadku znaczy dla mnie bardzo dużo. Mogę szybko i bez żadnych problemów zainstalować puszkę na magnesach. Idealnie!

Fotografia na której widać port i latarnie, miasto kiel, kilonia oraz pozorny ruch słońca.
Widok na latarnię

W międzyczasie rzuć okiem na solarigrafię z Marsa.

Statek widmo.

Tym razem zdjęcie zrobione z mostu dzielącego dwa brzegi kanału. To miejsce to także jeden z przystanków dla promów przewożących ludzi. A także dla każdej innej maści statków. Miejsce to jak zobaczycie na filmie, ma duży potencjał. Można fotografować je jak i z niego. Wielofunkcyjność gwarantowana. Do tego przy odpowiednimi kamuflażu jest tam w miarę bezpiecznie dla aparatów fotograficznych. Na zdjęciu widzimy „ducha” statku, który parkuje w tym miejscu, a także budynek biurowy. Co do ducha statku to myślałem, że będzie wyraźniejszy, ale ten też jest ekstra!

Duch promu dokującego przy przystani w mieście kiel. W tle budynek biurowy.
Statek widmo.
Film z miejsca zdarzenia.

A modelka naświetlana przez 5 tygodni? Co powiecie? Do tego robiąca sobie w tym czasie Selfie aparatem wykonanym z nakrętki od wódki…

Prom… którego nie ma.

Kolejne zdjęcie także miało przedstawiać ducha statku. Tym razem była to o wiele większa jednostka. Ponieważ był to liniowiec pasażerski. Niestety nie udało mi się tak dobrze uchwycić jego sylwetki jak poprzedniego, mniejszego brata. Zbyt krótki czas naświetlania dla o sobie znać.

Port w Kiel, liniowiec pasażerski
Port w Kiel
Port w Kiel

Dokładam jeszcze parę zdjęć.

Jeszcze kilka relacji z tego miejsca. Mam tam jeszcze kilka aparatów. Będę tam wracał.

Deutsche Übersetzung: Google Translate.

Fotografie, Solarigraphie in der deutschen Stadt Kiel.

Fotografie und insbesondere ihre Vielfalt – Solarigraphie ist etwas, was ich mache, wo immer ich bin. Ich muss immer eine Kamera zurücklassen, die das Bild der Orte, die ich besuche, aufnimmt. Manchmal nehme ich sie nach einem Monat ab und sie bleiben für immer dort … Jetzt besuche ich ziemlich oft, sogar sehr oft, eine deutsche Stadt an der Ostsee. Endlich kann ich Solarigraphie in unmittelbarer Nähe zum Wasser betreiben. Aufgrund der hohen Luftfeuchtigkeit ist dies nicht einfach. Außerdem kann ich eine sehr große Anzahl von Touristen an der Küste hinzufügen. Fußgängerzonen, Cafés, Yachtclubs usw. Dort ist es wirklich „heiß”! Das alles zeige ich euch natürlich im Kino. 🙂 Noch ein paar Worte nach ihm, ich werde mit der Präsentation beginnen … Sie werden die hier veröffentlichten Fotos von den neuesten sehen. Der Thread wird von Zeit zu Zeit aktualisiert. Ich habe noch ein paar Dosen da, also gibt es viel zum Herunterladen. Es wird also viele Meeresfotos geben

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *