Najważniejsze jest słońce!

W solarigrafii słońce odgrywa kluczową rolę. Jest nieodzownym elementem prawie każdego zdjęcia. Solarigrafia to słońce!

Niby wszystko jasne i proste. Idziesz, instalujesz puchę ne kierunku południowym i gotowe. Masz zarejestrowany ruch słońca. Problem zaczyna się kiedy chcesz złapać tylko ruch słońca i nic więcej. Wtedy już trzeba kombinować. Znaleźć odpowiednie miejsce, ustawiać aparaty pod kątem, no i modlić się o korzystną aurę. Pucha leżąca prawie poziomo aż się prosi o zalanie. Otworek skierowany do góry wygląda prawie jak spragniona, otwarta mordka. Mordka która krzyczy – Ja chcę pić! A pod nią czeka już tylko papier. Papier na którym powinien zapisać się ruch słońca a nie być dnem małego baseniku. Oczywiście nie zapominajmy o ptakach! Ale to już temat na kolejny wpisy, bardzo obszerny wpis.

Wracając do słońca…

Przyznam, że w życiu udało mi się zrobić tylko 3 takie zdjęcia. Pierwsze możecie zobaczyć w osobnym –> WPISIE <–. Następne podrzucę w kolejnym „artykule”. Mam zamiar dołożyć kolejne zdjęcie tego typu i przy tej okazji zobaczycie komplet.

Ok, czas na prezentację…

Prezentacja zdjęcia i filmu z miejsca zdarzenia. Zdjęcie to wykonałem na wiadukcie kolejowym. Czas naświetlania bardzo krótki, tylko dziesiątki dni. Ale za to efekt powalający. Dajcie znać w komentarzu jak wam się podoba. Zdjęcia przedstawiają gotowy wydruk na metalu. Oczywiście zapraszam do kupna tego zdjęcia. Prezentuje się bardzo… PIĘKNIE.

Pozdrawiam i życzę dużo słońca.

Ps. Chciałbym dla Was przeprowadzać więcej warsztatów Solarigrafii. Dlatego założyłem zrzutkę na materiały potrzebne do realizacji tego przedsięwzięcia. Już prawie połowa nazbierana. Zajrzyjcie tam proszę. Kliknij mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *