jak zrobić zdjęcie puszką?

Jak zrobić zdjęcie puszką? To dobre pytanie a odpowiedz nie jest wcale taka szybka i prosta. Pierwsze co to musimy wybrać co chcemy widzieć na tej fotografii. Oczywiście nie licząc pozornego ruchu słońca. W tym wypadku wybrałem drzewo. 🙂 Monument na środku wzniesienia. Można powiedzieć – co w tym trudnego? W końcu mamy łono natury, mało tam homosapiensa się pokazuje… Prosta sprawa. Otóż nie. Zacznijmy od przygotowania aparatu. Jeśli nie wiecie jak wykonać aparat do solarigrafii, tu jest poradnik: Jak zrobić aparat do solarigrafii. Aparat nie może być za duży lub za mały. Duża puszka może zwrócić uwagę zwierzą. Nad naszym, polskim morzem miałem sytuację, kiedy to dziki zjadły mi aparat. Teraz już wieszam je troszkę wyżej. Mam nadzieję że tym razem wyjdzie mi coś z tamtego miejsca. To już czwarte podejście.

Wróćmy do drzewa.

Nie można wykluczyć pojawienia się tam ludzi. Miałem w tamtym miejscu dwa aparaty. Jeden został zniszczony. Prawdopodobnie przez kogoś z rękami. Zobaczycie to na filmie, który wstawię na końcu wpisu. Tak więc nawet w dziczy nie możemy być bezpieczni. Do listy niebezpieczeństw można dodać jeszcze ptaki, zalanie, zgniecenie, itp. Tak więc jak zrobić zdjęcie puszką aby puszka przetrwała? Najlepszy jest kamuflaż. Dobry kamuflaż to podstawa. Możemy dzięki niemu uniknąć praktycznie wszystkich przykrości związanych z solarigrafią.

Zanim przejdziemy do zdjęcia samotnego drzewa, chciałby przypomnieć o warsztatach Solarigrafii. Chciałbym prowadzić ich więc niż dwa w ciągu roku. Dlatego założyłem zrzutkę na materiały potrzebne do realizacji tego przedsięwzięcia. Już prawie połowa nazbierana. Zajrzyjcie tam proszę. Kliknij mnie.

Drzewo na wzgórz, samotne. Za drzewem pozorny ruch słońca.
Samotne drzewo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *