Palmiarnia w parku miejskim w Legnicy

 

Marcin_Kulikowski_solargraphy_solarigrafia_legnica_palmiarnia_1
Palmiarnia w parku miejskim w Legnicy
Marcin_Kulikowski_solargraphy_solarigrafia_legnica_palmiarnia_2
Palmiarnia w parku miejskim w Legnicy
Marcin_Kulikowski_solargraphy_solarigrafia_legnica_palmiarnia_3
Palmiarnia w parku miejskim w Legnicy

Podkradzione z oficjalnej strony: Powstanie pierwszego takiego obiektu na terenie Parku Miejskiego datuje się na ok. 1856 rok, wtedy to wybudowano dom ogrodnika, a szklarnia stanowiła przybudówkę do niego. Było to spowodowane komicznością przenoszenia na okres zimowy kosztownych i cennych roślin egzotycznych, które w okresie ciepłym były eksponowane w parku.

W maju 1898 roku rozpoczęto prace nad budową Palmiarni ufundowanej przez Feodora Beera, bogatego mieszczanina (właściciela fabryki kapeluszy Klein&Co), 5 miesięcy później dostarczono pierwsze rośliny, a 11 grudnia 1898 roku nastąpiło uroczyste otwarcie kompleksu.

Hmmm – ciekawe. Dopisze jeszcze że:

Palmiarnia w Legnicy – bardzo ciekawe miejsce choć tak jakoś nie odwiedzane przez mieszkańców, a szkoda. Cóż ja tam raczej wpadnę i to jeszcze nie raz i nie dwa. Zamierzam tam rozwiesić kilka tysięcy puszek. A co do moich 3 puchaczy to: Pierwszą puszkę uważam za porażkę, powinna być na niej wielka klatka a tu… ehhh ale jeszcze się zrewanżuje.  Kolejne dwie te wewnątrz starej konstrukcji nawet dają rade.

 

2 thoughts on “Palmiarnia w parku miejskim w Legnicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *